Reklamációs folyamat | Ambrosia Ugrás a tartalomra

Reklamációs folyamat

I. Általános rendelkezések

  1. A 102/2014. sz. törvény rendelkezései értelmében a 102/2014. sz. a fogyasztóvédelemről a távértékesítési szerződés vagy az eladó telephelyén kívül kötött szerződés keretében történő termékértékesítés vagy szolgáltatásnyújtás során, valamint egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről szóló törvények alapján a KÁVY SVETA Komárno, s.r.o. kereskedelmi társaság,  székhelye: Námestie generála Klapku 5, 94501 Komárno, az alábbi panaszkezelési eljárást adja közzé, amely tájékoztatja a vevőket a hibákért való felelősség (a továbbiakban: „kárigény”) érvényesítésének terjedelméről, feltételeiről és módjáról, beleértve az arra vonatkozó információkat, hogy a kárigényt hol lehet benyújtani, valamint a garanciális javítások végrehajtásáról.
  2. Amennyiben a jelen Reklamációs eljárás alábbi szövegében az „Eladó” kifejezés fordul elő, úgy a KÁVY SVETA Komárno, s.r.o. céget jelenti, és amennyiben a szövegben a „Vevő” kifejezés szerepel, az a 102/2014. sz. törvényben meghatározott fogyasztót jelenti. A távollevők között kötött vagy az eladó üzlethelyiségén kívül kötött szerződés alapján történő termékértékesítésre vagy szolgáltatásnyújtásra vonatkozó fogyasztóvédelemről, valamint egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről szóló 102/2010. sz. törvény értelmében, aki az eladó által az ambrosia.sk internetes címen üzemeltetett webáruházban vásárolt árut.
  3. A reklamációk kezelésére az adott árura vonatkozó szavatossági feltételek, a Kereskedelmi törvénykönyv, valamint a Polgári törvénykönyv vonatkozó rendelkezései és külön jogszabályok vonatkoznak. A reklamációhoz mindig elegendő a vásárlást igazoló bizonylat (csatolt számla).

 

II. Felelősség a hibákért

  1. Az Eladó az eladott termék hibáiért a Vevő általi átvételtől kezdve felel. A vevő jogosult az eladott terméket átvétel előtt megvizsgálni. Az Eladó nem felel az olyan hibákért, amelyeket a Vevő az ellenőrzés során felfedezhetett volna, különösen nem felel az Eladó, ha a Vevő később az eladott termék hiányzó tartozékait vagy a terméknek az ellenőrzés során felismerhető mechanikai sérülését reklamálja. Az Eladó nem felel az ilyen hibákért akkor sem, ha a Vevő nem élt a lehetőséggel, hogy az eladott terméket megvizsgálja.
  2. A jótállás nem terjed ki a termék (vagy részeinek) használatból eredő általános elhasználódására, a termék mechanikai sérülésére (kivéve a gyártási anyaghibákat), a termék nem megfelelő, a használati utasításban meghatározottól eltérő módon történő kezelésére, az áru gondozásának és karbantartásának elhanyagolására, az áru túlzott terheléssel történő károsodására, a terméknek a dokumentációban, az általános elvekben, műszaki szabványokban vagy biztonsági előírásokban meghatározott feltételek megsértésével történő használatára vagy a jótállási feltételek egyéb megsértésére. A természeti katasztrófák által a termékben okozott hibák vagy károk szintén ki vannak zárva a felelősség alól. A jótállás nem vonatkozik továbbá azokra a tételekre vagy alkatrészekre, amelyeken a jótállási pecsét vagy matrica fel van törve.
  3. A vevőnek joga van reklamálni még az akciósan vagy csökkentett áron vásárolt terméket is, de a hiba nem kapcsolódhat ahhoz az okhoz, amiért a terméket csökkentett áron adták el.
  4. Hacsak az áru nem romlandó vagy használt, az eladó felel az áru átvételét követően, a jótállási időn belül (szavatossági időn belül) fellépő hibákért.

 

III. A kárigény alkalmazása

  1. A Vevő a reklamáció tárgyát képező hiba felfedezését követően a lehető leghamarabb személyesen vagy ajánlott küldeményben adja át a reklamáció tárgyát az Eladó székhelyének címére (a reklamációs eljárás I./1. pontjában említettek szerint). A reklamáció tárgyát tisztán, mechanikailag sértetlenül, megfelelő és biztonságos csomagolásban, teljes tartozékokkal és dokumentációval együtt kell leszállítani. A reklamációhoz mellékelni kell a vételár kifizetésének igazolását. A vevő köteles a reklamáció tárgyával együtt egy kitöltött reklamációs űrlapot benyújtani, amelyben pontosan leírja a reklamáció tárgyát és okát, illetve a hiba megnyilvánulási módját.
  2. Az Eladó köteles a reklamációt indokolatlan késedelem nélkül, de legfeljebb a reklamáció tárgyának a Vevő vagy a szállító cég általi átadásától számított 30 napon belül kezelni. Ezen határidő lejárta után a vevőnek joga van elállni a szerződéstől, vagy joga van a terméket új termékre cserélni. A jogos reklamáció rendezésével a jótállási idő a reklamáció időtartamával meghosszabbodik. Ha a reklamáció a törvényes jótállási időn belül a termék új termékkel történő kicserélésével rendeződik, akkor a jótállási idő a reklamáció rendezésének időpontjától kezdődik újra.
  3. Ha a reklamáció beérkezésekor az eladó megállapítja, hogy a termék olyan hibával rendelkezik, amely nem orvosolható, és amely megakadályozza a termék hibátlan termékként való megfelelő használatát, a vevőnek joga van a termék kicserélésére, vagy joga van elállni a szerződéstől. Ezek a jogok akkor is megilletik a vevőt, ha a hiba orvosolható, de a vevő nem tudja megfelelően használni a terméket, mert ugyanaz a hiba még a harmadik javítás után is megismétlődik, vagy ha a hiba orvosolható hiba, de a vevő több különböző hiba miatt nem tudja megfelelően használni a terméket. Több hiba alatt három különböző hiba előfordulását kell érteni.
  4. A reklamáció rendezésének minősül a terméknek a javítást, kicserélést vagy a reklamáció elutasítását követő átadása a vevőnek, illetve a szerződéstől való elállás esetén a pénz visszafizetése.
  5. A reklamációnak az Eladó címére történő elküldésével kapcsolatos szállítási költségeket a Vevő viseli. Az Eladó saját költségén gondoskodik a reklamált áru visszaküldéséről.
  6. Ha a Vevő nem elégedett azzal, ahogyan az Eladó a panaszát kezelte, vagy ha úgy véli, hogy az Eladó megsértette a jogait, lehetősége van arra, hogy jogorvoslati kérelemmel forduljon az Eladóhoz. Ha az Eladó a jogorvoslati kérelemre nemleges választ ad, vagy a feladás napjától számított 30 napon belül nem válaszol, a Vevőnek joga van alternatív vitarendezés kezdeményezésére irányuló javaslatot tenni a fogyasztói jogviták alternatív rendezéséről, valamint egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről szóló 391/2015. sz. törvény 12. §-ában foglaltak szerint.
Mellékletek